Aktualności
2017

Pierwszy dzień nagrań III płyty

W poniedziałek wystartowaliśmy z nagraniami ścieżek do pierwszej piosenki z trzeciej płyty. Na razie nie chcemy zdradzać  szczegółów dotyczących materiału, który się na niej znajdzie, ponieważ chcemy by było to miłe zaskoczenie. Już do najbliższego piątku powinniśmy skończyć kompletowanie materiału do pierwszego  utworu. Nagrania realizujemy oczywiście w Radio Gdańsk pod czujnym okiem pana Jacka Puchalskiego.

Koncert Finałowy Konkursu „Kamieniczki i uliczki”

Za nami wielkie emocje związane nie tylko z konkursem, ale i z samym wykonaniem utworu o gdańskich kamieniczkach i uliczkach. Prawie czterdzieści osób pomieściła w dniu dzisiejszym scena Studia Koncertowego Radia Gdańsk. Niezwykłe zaangażowanie młodych wykonawców oraz wspaniałe dziecięce głosy pozwoliły zabrzmieć naszej piosence tak, jak jeszcze nigdy dotąd jej nie słyszeliśmy. „Kamieniczki i uliczki” nabrały siły i mocy tak wielkiej, że poruszyły do głębi naszych słuchaczy – wspaniałe doświadczenie
Pierwsze miejsca zdobyły ex aequo dzieci ze Szkoły Muzycznej I st. w Orunii oraz Szkoły Podstawowej nr. 47. Miejsce II otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 42, a III ze Szkoły nr 20 w Gdańskim Brzeżnie. Gorąco dziękujemy i gratulujemy
Pamiętajmy jednak o tym, że młodzi wykonawcy zostali przygotowani przez pedagogów, którzy włożyli w urzeczywistnienie wspólnego sukcesu mnóstwo pracy, za którą ogromnie, ogromnie dziękujemy.

Konkurs

Już w najbliższą środę ( 7 czerwca ) spotkamy się z dziećmi w Radio Gdańsk na koncercie, podczas którego poznamy wyniki konkursu na najlepsze i najciekawsze wykonanie piosenki o Gdańsku pt. ”Kamieniczki i uliczki”. Nadesłane w tym roku materiały były na bardzo wysokim poziomie, co świadczy o wielkiej motywacji i zaangażowaniu uczestników. Bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia.